List of Certified Members

Name Chapter Year Certified
Adam Stead Saskatoon 2020
Adrian Todeila Calgary 2003
Ahmad Al-Kassar Toronto 2019
Ahsan Ahmed Edmonton 2016
Albert Thomas Toronto 2016
Alena Cyr Vancouver Island 2019
Ali Aminlou Toronto 2014
Amanda Wojda Calgary 2019
Angela Caponigro Calgary 2016
Aris Dalakis Toronto 2004
Arran Brannigan Toronto 2011
Arthur Anderson Winnipeg 2005
Ashraf Hanna Toronto 2016
Betty-Jo Tell Vancouver Island 2002
Bill Anglin Ottawa 2002
Bob Friesen Regina 1998
Bob Spenst Saskatoon 1998
Brad Beharrell London 2015
Brad Smith Saskatoon 2019
Bradley Chai Toronto 2018
Bradley McWilliam Calgary 2007
Brenda Dejaegher Regina 2020
Brent Mehyden Winnipeg 2015
Bretan Baumgardt Calgary 2008
Brian Hepworth Ottawa 2016
Brian Linner Winnipeg 2010
Bruce Gillham Toronto 2002
Calvin Hollett Atlantic 2015
Carrie Spencer Vancouver 2012
Catherine Saar-Paradis Regina 2010
Chad Stretch Atlantic 2019
Chase Smith Calgary 2018
Chris Hunter Toronto 2011
Chris Lance Ottawa 2008
Chris Vopni Ottawa 2018
Cindy Esliger Toronto 2018
Coram Lalonde Winnipeg 2015
Craig Bachynski Winnipeg 2018
Craig Wadsworth Regina 2015
Dan Austin Hamilton-Niagara 2002
Dan Jenik Toronto 2017
Dan Weber Vancouver Island 2013
Dana Odding Calgary 2013
Daniel Ritchie London 2021
Daniel Thomas Toronto 2015
Darin Schindel Regina 2010
Darren Remenda Saskatoon 2017
Darren Wigley Winnipeg 2011
Daryl Cherry Saskatoon 2018
David Dagnall Calgary 2019
David Jeary Grand Valley 2018
David Organ Atlantic 2001
David Purdy Regina 2012
David Rock Toronto 2014
Denise Luksys London 2009
Dennis Hodkinson Vancouver 2009
Derek Young Calgary 2008
Don Poon Vancouver Island 2013
Donald Wood Ottawa 2006
Donna Cooper Edmonton 2014
Douglas Ault Ottawa 2009
Duarte Bandarra London 2019
Dwayne Penner Winnipeg 2004
Elzbieta (Ella) Zielinski Toronto 2020
Emadeddin Delavari Edmonton 2014
Eric Hui Edmonton 2014
Ernest Larocque Edmonton 2015
Evan Pasloski Winnipeg 2015
Gary Smith London 2002
Gerard Williams Toronto 2017
Gerhard (George) Unger Vancouver 2019
Giuseppe Serravite Toronto 2016
Gordon Debbert London 2001
Greg Mylks Saskatoon 2016
Greg Popowich Regina 2011
Hannah Tabatabaie Toronto 2020
Heather Ziober Edmonton 2013
Hooman Aboutalebi-Pour Toronto 2013
Ian Miller Grand Valley 2016
Ibrahim El-Hajj Toronto 2020
Imtyaz Emme Kanji Edmonton 1999
Jack Gustafson Ottawa 2003
Jacques Gautheir Calgary 2014
Jak New Vancouver 2017
James Annable Ottawa 1998
James Des Cotes Toronto 2016
James Robinson Toronto 2019
Jamie Murphy Edmonton 1999
Jared Murhpy Grand Valley 2020
Jeff Gelmych Winnipeg 2014
Jeff Jamieson Toronto 2005
Jeff Mannix Saskatoon 2006
Jennifer McAskill Vancouver Island 2013
Jennifer Vanek Ottawa 2013
John Clinckett Grand Valley 1998
John Hendriks Regina 2004
Joy Griggs London 2013
Jozef Urban Edmonton 2014
Karel Brozik Grand Valley 2011
Kazim (Kaz) Kanani Toronto 2016
Kelly Gatzke Saskatoon 2014
Ken McNamara Edmonton 2017
Kevin Broks Saskatoon 2020
Kevin Falakfarsa Toronto 2013
Kevin McEwen Saskatoon 2017
Kevin Pickwick Vancouver Island 2013
Kristine Mitchener Saskatoon 2019
Krystyna Kotowski Saskatoon 2001
Lana Ngu Edmonton 2015
Leah Adrian Calgary 2014
Lisa Myette Edmonton 2018
Lou Lima Grand Valley 2008
M. Shawn Harrington London 2001
Macsene Popil Saskatoon 2019
Mark Felt Vancouver 2003
Marty Dziadek Winnipeg 2016
Marwan Sinno Toronto 2017
Melissa Haynes Regina 2013
Michael Batty Atlantic 2017
Michael MacLean Vancouver 2015
Michael Schneider Edmonton 1999
Mile Rendulic Winnipeg 2015
Min Chen Toronto 2020
Nigel Francis Calgary 2015
Noel Vilamitjana Edmonton 2017
Norm Villeneuve Edmonton 2014
Oliver MacKenzie Atlantic 2019
Patricia Paz-Soldan Toronto 2000
Patrick French Toronto 2020
Patrick Tucker Hamilton-Niagara 2016
Pete Stevens Ottawa 2008
Peter Emmett Atlantic 2009
Peter Semchuk Edmonton 1999
Peter Wong Toronto 1998
Philip Chiovitti Toronto 2005
Philip Reynolds Edmonton 2013
Raef Ghali Toronto 2009
Rajiv Rattan Toronto 2000
Ralston Mooring Atlantic 2014
Ram Raj Singh Toronto 2004
Raman Murugappan Toronto 2014
Rick Hadubiak Regina 2002
Rick Kalenchuk Saskatoon 1998
Rob Wenarchuk Calgary 2011
Robert Hartogsveld Toronto 2010
Robert St. Louis Toronto 2003
Rock Jerome Winnipeg 2002
Rod Conde Calgary 2019
Rory Gin Regina 2014
Sandro Cipparone Hamilton-Niagara 2002
Scott Cunning Atlantic 2011
Scott O'Hearn Ottawa 2018
Scott VanerSchoor Toronto 2009
Sean Thompson Saskatoon 2013
Sellathurai Selvarajan Toronto 2004
Shaune Smith Edmonton 2009
Shawn Crow Regina 2015
Shreedhar Thotapally Toronto 2021
Stephen Burdy Winnipeg 2005
Stephen Houston London 2019
Stephen Wightman Regina 2018
Steven Bourdeau Toronto 1998
Susanne Widdecke Edmonton 2014
Sydney Henriques Toronto 2011
Tammy Fulks Edmonton 2019
Tarek Aly Toronto 2018
Ted Katsoris Toronto 2000
Terrence Bergen Vancouver Island 2003
Thomas Ward London 2011
Tim Senkow Winnipeg 2013
Tim Walsh Regina 2000
Tom Newton Calgary 2003
Tony Martinelli Vancouver 2008
Victor Chau Toronto 2009
Vincent Covatta Hamilton-Niagara 2021
Wanda Melnyk-Harris Edmonton 2014
Wayne Armstrong Winnipeg 2002
Wendy Swales Calgary 2014
William Ross McIntyre Regina 1999
Wing Kwong Ng Toronto 2014
Yaser Helal Toronto 2020
Yvette Perot Calgary 2019
Yvon Lachance Montreal 2016