List of Certified Members

Name Chapter Year Certified
Aaron Hatch Grand Valley 2007
Adam Develter Calgary 2016
Adam Gotfraind Toronto 2020
Alasandro Bartolo Ottawa 2019
Ali Ahrabi Ottawa 2017
Alison Henry Vancouver 2015
Andrew Brassington Edmonton 2018
Blair Bennett Vancouver 2005
Blair Bennett Vancouver 2005
Bob Lang Calgary 2003
Bob Matich Vancouver 2003
Bob Spenst Saskatoon 1996
Brad Fitzpatrick Toronto 2018
Bradley Wolff Toronto 2019
Brandon Bernard Toronto 2019
Brent Belanger Ottawa 2001
Brent Cherwinski Regina 2012
Brian Baird Toronto 2001
Brian Dobbins Hamilton-Niagara 2014
Brian Etcher Vancouver 2020
Brian Lindgren Edmonton 2005
Brian Maher Vancouver 2015
Bruce Gillham Toronto 2000
Bruce Hudson Toronto 2000
Bruno Bonavitacola Ottawa 2006
Cam Munro Edmonton 2003
Cathie Schneider Grand Valley 2001
Chris Davidson Toronto 2002
Chris Hunter Toronto 2007
Chris Vermette Winnipeg 2016
Conal Hancherow Saskatoon 2003
Craig Bachynski Winnipeg 2018
David Boyle Grand Valley 2001
David Forsey Edmonton 2002
David Lawrence Edmonton 2002
David Reburn Edmonton 2006
David Robbins Toronto 2017
Del Hammerlindl Regina 1998
Derek DeCooman Toronto 2007
Derek Semeniuk Calgary 2006
Don Moore Toronto 2003
Doug Dyck Edmonton 2018
Dylan Leclair Edmonton 2019
Ed Makarchuk Toronto 2000
Ed Van Oene Vancouver 1997
Edward Clark Toronto 2019
Fernand Cheong Toronto 2019
Fraser Powell Edmonton 2004
Gale LeBlanc Calgary 2014
Garratt Grenier Edmonton 2016
Garry McFarlane Winnipeg 2000
Gerald Morin Ottawa 1998
Grant Gall Calgary 2013
Grant Stuempfle Grand Valley 1999
Guillermo Cordero Toronto 2004
Iain Stuart Toronto 2017
Ian Gruber Edmonton 2015
Ian Hutcheson Winnipeg 2000
Isabelle Champagne Toronto 2006
James Detz Toronto 2019
James Kwan Edmonton 2015
James Waldbillig Saskatoon 1996
Jason Farthing Saskatoon 2017
Jay Simpson Calgary 2011
Jeffrey Dye Vancouver Island 2013
Jim Dupasquier Winnipeg 2016
Joanne Walker Grand Valley 2003
Joe Black Calgary 2009
Joe McDermid Vancouver 2007
Joelene Schultz Calgary 2009
John Connely Atlantic 2011
John Harquail Toronto 2005
Jonathon Greenland Calgary 2019
Joseph Trivellin Edmonton 2018
Josh Dewey Vancouver 2017
JP LeBerg Vancouver 2019
Kamal Elliott Toronto 1998
Karl Fasolino Vancouver 1998
Kelly Clarke Toronto 2002
Ken Emsley Vancouver 2015
Kevin Kramers Edmonton 2018
Kim Winchester Toronto 2006
Kimberly Tompkins Vancouver 1999
Larry Shoesmith Calgary 2012
Laura Roche Edmonton 2015
Leon Starobinsky Toronto 2008
Les Yard Vancouver 2013
Lisa Dalton Vancouver 2009
Luana Buratynski Toronto 2017
Lyndon Regular Toronto 2014
MacGregor Anderson Vancouver 2013
Mackenzie Adkin Hamilton-Niagara 2013
Marcus Poirier Toronto 2002
Mark Bowyer Toronto 2015
Mark Brusso Toronto 2019
Mark Poon Edmonton 2018
Marla Cosburn Toronto 1998
Matthew Bussen Toronto 2019
Melodie Pike Vancouver 2004
Michelle Maybee Ottawa 2020
Mike Ewaskiw Edmonton 2007
Mike Kriesel Toronto 2012
Mike Lafontaine Edmonton 2018
Mike Washnuk Winnipeg 2018
Murray Alston Winnipeg 2000
Nancy McPherson Toronto 2006
Nathan Thompson Vancouver 2009
Nellie Vila-Legare Toronto 2018
Nicole McKenna Calgary 2019
Omar Abu Holy Vancouver 2019
Parviz Bakhtiary Toronto 2006
Paul Cantafio Winnipeg 2016
Paul Locicero Toronto 2012
Paul Stuart Toronto 2003
Pawanjyot Budwal Toronto 2013
Pete Isaak Toronto 2015
Peter Hiebert Calgary 2000
Peter Serino Toronto 2001
Randy Smith Vancouver 2016
Richard Lucid Edmonton 2015
Richard Sivertsen Vancouver 2001
Rick Hadubiak Regina 1996
Rick Thomas Atlantic 2003
Robert Hartogsveld Toronto 2008
Robert Poystila Vancouver 2015
Robert Venasse Ottawa 1999
Roberto Risman Vancouver 2013
Roger Ali Toronto 1997
Roy Jeff Goulding Atlantic 1998
Russell Ibbotson Toronto 2016
Russell Snow Grand Valley 1999
Ruth Shannon Toronto 2000
Ruth Shannon Toronto 2000
Ryan Ardiel Edmonton 2016
Ryan Foster Toronto 2015
Scott Haddy Toronto 2017
Scott Ruffett Grand Valley 2014
Sean Rolfe Calgary 2012
Shamanna Kelamangalam Toronto 2013
Shawn Frayn Calgary 2009
Shawndell Gibson Toronto 2011
Sherri Wildman Toronto 2017
Sofia Racanelli Montreal 2011
Stacey Bogdanow Toronto 2013
Steve Gusterson Toronto 2000
Steve LeBlanc Toronto 2000
Steve Tyne Vancouver 2019
Steven Ioannides Hamilton-Niagara 2006
Steven Whyte Toronto 2019
Sylvain Lortie Quebec 2018
Sylvie Dzikewich Calgary 2009
Tammy Diniz Vancouver 2019
Thomas Piskor Winnipeg 2000
Tim Cameron Calgary 2019
Todd Gerrard Vancouver 2017
Tomasz Dobrowolski Saskatoon 2013
Tyler Simpson Toronto 2017
Vivian Hall Ottawa 2012
Wayne Gomes Toronto 2001
Wissam Itani Vancouver 2012
Yves Roy Montreal 2003